Знайомство з містом
Офіційна інформація
Економіка міста
Гуманітарна сфера
Сервіс та відпочинок

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt ukУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Міста - партнери

ВАСИЛЬКІВ (УКРАЇНА) ТА АНІКЩАЙ (ЛИТВА)
УКЛАЛИ УГОДУ ПРО ПАРТНЕРСТВО МІСТ
 
9–11 жовтня 2007 року відбувся візит української делегації у складі міського голови міста Василькова С.Г. Іващенка, заступника міського голови Василькова В.С. Демиденка, головного спеціаліста апарату Васильківської міської ради О.М. Пустовойт та директора Інституту трансформації суспільства О.І. Соскіна до литовського міста Анікщай.
 
Метою візиту було встановлення та налагодження партнерських відносин між містами Анікщай (Литва) та Васильків (Україна). У результаті інтенсивної роботи обом сторонам вдалося досягти поставлених цілей – міський голова Василькова С.Г. Іващенко та мер міста Анікщай С. Обєлєвічус підписали Угоду про партнерство міст Анікщай (Литва) та Васильків (Україна).
 
  

 
У ході переговорів обидві сторони окреслили основні напрями співробітництва між містами, визначили спільні заходи в економічній та гуманітарній сферах, можливості обміну фахівцями для ознайомлення з досвідом місцевого самоуправління в Анікщаї та Василькові. Наголошувалося на важливості використання досвіду міста Анікщай з формування механізмів євроінтеграції на рівні місцевого самоврядування. Було досягнуто домовленість про офіційний візит керівництва міста Анікщай до Василькова в листопаді 2007 року. Прийнято рішення, що до візиту буде підготовлений план спільних заходів з налагодження співробітництва.
 
Під час зустрічі українська сторона ознайомилась із досвідом литовського міста у сфері надання комунальних послуг, водопостачання, очищення стоків, організації вивозу та утилізації сміття.
 
У ході візиту представники української сторони ознайомилися з діяльністю інформаційного бізнес-центру міста. Була досягнута домовленість про співпрацю.
 
Дуже корисним для міста Василькова стало вивчення системи сільського (зеленого) туризму, що організована в місті та районі. Відбулось відвідання найбільших добре розвинених садиб. Цей досвід важливо використати в Україні для розвитку подібної галузі туризму.
 
Українська делегація побувала на деяких литовських підприємствах, зацікавлених налагодити співпрацю з аналогічними підприємствами з України.
 
Цікавими були зустрічі в загально освітніх навчальних закладах литовського міста. Важливим є досвід литовської сторони з підтримки культурної та, в цілому, гуманітарної сфери. Васильків може запозичити практичні здобутки Анікщая у сфері  зміцнення патріотичних традицій. Українська делегація відвідала музеї Анікщая, у тому числі такі унікальні, як музей коней, музей вузькоколійної залізниці та інші культурні заклади литовського міста.
 
Наприкінці зустрічі відбулася прес-конференція міського голови Василькова С.Г. Іващенка, мера міста Анікщай С. Обєлєвічуса та директора Інституту трансформації суспільства О.І. Соскіна. Вони заявили, що візит був успішним та показав доцільність обміну досвідом у галузі місцевого самоуправління України та Литви. Модель самоврядування, що існує в Литві, перегукується з тими пропозиціями, що закріплені в Моделі адміністративно-територіальної реформи, розробленої Інститутом трансформації суспільства та підтриманої українськими міськими головами. Особливо важливим є те, що в системі управління литовськими містами ліквідована така структура, як районні державні адміністрації. Ці функції виконуються міським головою та міською радою. Вони керують всім районом, включаючи невеликі сільські громади навколо міста. Місцеве самоврядування у Литві є самостійним, у його справи не можуть втручатися центральні структури, служби безпеки. Сформована муніципальна міліція, підпорядкована місцевій владі. Литовське місто самостійно формує власний бюджет, має постійні джерела для його поповнення, хоча залишаються державні субсидії і великі кошти надходять з Європейського Союзу для трансформації інфраструктури. Місто самостійно проводить тендери та аукціони, використовує отримані кошти без втручання центру в ці повноваження місцевої влади. Місто опікується закладами культури, освіти та охорони здоров’я. Важливим є те, що казначейство не може використовувати, регулювати та контролювати гроші місцевих бюджетів. Для контролю за їх використанням сформоване незалежне „бюро контролерів”. За моделлю місцевого самоврядування в Литві місцева влада поділена на виконавчий та законодавчий рівні. Міська рада на чолі з обраним нею міським головою представляє законодавчу владу, а міська адміністрація, керівника якої призначає міський голова, – виконавчу. Можна говорити, що литовська модель є ефективною, самодостатньою і  варта використання найкращих її елементів в Україні.
 
Під час прес-конференції пан Обєлєвічус зазначив, що цього року Анікщай отримав статус міста-курорту, тож стратегічною метою місцевої влади є розвиток туристичної галузі. Місто має всі необхідні умови для збільшення своєї туристичної привабливості. В Анікщаї існує багато музеїв, наприклад, меморіальні музеї відомих литовських письменників, музей вузькоколійної залізниці, музей коня тощо. Ріка та 76 озер, які знаходяться в місті та районі, створюють умови для формування інфраструктури водного туризму. Мер міста Анікщай висловив сподівання на подальше розширення культурних зв’язків із Україною та можливість створення україно-литовських туристичних маршрутів, адже цьому сприяють спільність історичної та культурної спадщини.
 
 Під час свого виступу пан Обєлєвічус також торкнувся політичних питань. Він розповів, що вибори в Литві відбуваються на партійній основі. В останніх парламентських виборах брали участь дев’ять партій, вісім із яких перетнули мінімальний бар’єр. За результатами виборів була створена коаліція, до якої увійшло п’ять політичних партій. Одночасно діє опозиція, що складається з двох партій. Мер міста Анікщай є членом Партії консерваторів, яка отримала шість місць у литовському парламенті. Наприкінці виступу пан Обєлєвічус підкреслив, що «велику політику мають здійснювати у Вільнюсі, наша місія – вирішити господарські питання».
 
Пара міст Васильків – Анікщай може бути прикладом для розвитку співпраці між іншими містами України та Литвви. У подальшому передбачається формування партнерських відносин між містами України, Литви та Скандинавських країн.
 
 

Міська громада

Загрузка...
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan